Floristinių darbų paroda ir edukacija

ATBUNDANČIAI ŽEMEI

Pavasarėjančią gamtą pajuntame per pirmuosius pranašus: vis dosniau šildančią saulutę, ilgesnes dienas ar čiulbančius paukštelius. Kiek vėliau pastebime išbrinkusius medžių pumpurus,  šlaituose žydinčias žibuokles.

Nori, ar ne, bet negali  gamtos virsmams likti abejingas. Nusimeti žiemos rūpesčius ir  ieškai lengvesnio rūbo - plevenančių idėjų. Pilna krūtine įkvepi gaivaus aromato, pajunti lengvą palankaus vėjo gūsį ir keli svajonių sparnus...

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos profesinio skyriaus   dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo profesijos moksleivių floristų kūrybinis impulsas išsilieja  parodoje ,,Atbundančiai žemei“. Tai išskirtiniai rankų darbo kūriniai - įrodymas, jog visiems įprastas ir gerai žinomas gamtines medžiagas - gluosnio, beržo, šakeles, tošį,  amalo lapelius - galima perkeisti ir pateikti neįprastai, naujai.  Jie virsta paukščiais, gėlėmis - audiniu, iš kurio ,,pasiuvamas“  rūbas- floristinės kompozicijos, užpildytos gamtos spalvomis, paviršiais, pojūčiais ir kvapais.

Kviečiame drauge pajusti svaiginantį  ir gaivų atbundančios žemės virsmą!

Edukacija buvo  sėkmingai pravesta, o paroda vyksta Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos ,,Berželio“ padalinyje (Taikos pr. 113 b).

Floristikos profesijos mokytoja ekspertė Jolanta Malijonienė