Drėkinimo laboratorija

Drėkinimo laboratorija pradėjo kurtis Girionyse nuo 2009 m. Pirmoji įsigyta laboratorinė įranga buvo skirta dirvožemio drėgmės nustatymui. Buvo įsigyti 2 giluminiai grąžtai, kurie iki šiol sėkmingai studentų naudojami dirvožemio mėginiams imti. Keičiami grąžtų antgaliai ir reguliuojamas gręžimo gylis sudaro sąlygas studentams įvertinti dirvožemio drėgmės kaitą skirtinguose dirvožemiuose ir skirtinguose gyliuose.
Paėmę dirvožemio mėginius ir sudėję į biuksiukus (džiovinimo indelius) studentai grįžta į laboratoriją ir talpina dirvožemio mėginius į džiovinimo spintą. Prieš dėdami mėginius į džiovinimo spintą studentai mėginius sveria.
Studentai laboratorijoje turi sąlygas atlikti ir dirvožemio suminio išgaravimo tyrimus patalpoje (žiemos metu), o vasarą tyrimai atliekami Mokomojoje Miškų Urėdijoje lauko sąlygomis.
Laboratorinių darbų metu studentai turi puikias sąlygas sujungti lietinimo sistemą ir lašelinę drėkinimo sistemas (žiemą laboratorijoje, vasarą lauke su vandens pajungimu).
Į studentų mokymą pilnai integruotas Dubravos medelynas su įrengta lietinimo sistema. Studentai susipažįsta su drėkinimo sistemų projektavimo pagrindais ir veikimo principu.
Lauko sąlygomis atliekamas lietinimo intensyvumo nustatymo praktinis darbas.
Šiuo metu kolegijoje kuriamas stendas, kuris studentams ištisus metus leis modeliuoti ir apskaičiuoti visus drėkinimo sistemos veikimo parametrus.